XII Grudzień

Kalendarz świąt nietypowych grudzień

Grudzień to miesiąc, który bezsprzecznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia czy Sylwestrem. Ale czy wiesz, że w grudniu swój dzień mają księgarze, skrzypce, małpy czy herbata? To tylko niektóre z dni nietypowych, które znajdziecie w naszym kalendarzu. W każdym dniu, w którym będziemy wspólnie świętować, znajdziecie grafiki i papiery do scrapbookingu związane tematycznie z tym dniem.

Święta nietypowe są obchodzone albo lokalnie, w danym kraju – np. Dzień Ciasta Dyniowego obchodzą Amerykanie 25 lub 26 grudnia, a 15 grudnia w nieoficjalny dzień herbaty świętują przede wszystkim kraje, w których jest ona produkowana. W związku z powyższym mamy oczywiście święta polskie, obchodzone tylko w naszym kraju. Do takich dni zalicza się np. Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz. 🙂 Jeszcze inną kategorią są święta, które obchodzone są na całym świecie. Do takich świąt zaliczają się np. Światowy Dzień Pocałunku czy Światowy Dzień Niedźwiedzi Polarnych.

Kalendarz świąt nietypowych grudzień

Nasza lista dni nie jest kompletna. Zrobiliśmy nasze własne zestawienie świąt nietypowych, które dobrze nam się kojarzą, które nam się podobają, które chcieliśmy uwiecznić w grafikach, Przede wszystkim jednak znajdują się tu dni, które pragniemy świętować wspólnie z Tobą. 🙂

Nasz wykaz świąt nietypowych w grudniu:

13 grudnia – Dzień Księgarza
14 grudnia – Dzień Skrzypiec
15 grudnia – Dzień Herbaty (nieoficjalny)
16 grudnia – Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą
17 grudnia – Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz
17 grudnia – Dzień Braci Wright
19 grudnia – Dzień Wiecznie Zielonych Roślin
20 grudnia – Dzień Ryby
23 grudnia – Światowy Dzień Snowboardu
24 grudnia – Dzień Raju
25 grudnia – Dzień Ciasta Dyniowego
28 grudnia – Międzynarodowy Dzień Pocałunku
29 grudnia – Światowy Dzień Niedźwiedzi Polarnych

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Shopping Cart
Scroll to Top